Občas se setkávám s články o levných způsobech čištění koupelí, které se ve skutečnosti ukázaly jako naprosto neúčinné. Některé dokonce obsahují škodlivé látky! Sotva kdokoli v 21. století je ochoten použít sodu, ocet nebo kyselinu citronovou jako čisticí prostředek.

Možná díky těmto čisticím prostředkům bude vana v důsledku toho trochu čistší. Tato opatření se však nemohou vypořádat se silným znečištěním, a pokud vanu namáháme příliš tvrdě, můžeme ochrannou vrstvu zničit!

V určitém okamžiku jsem pro sebe objevil účinné opatření, pomocí kterého jsem mohl velmi důkladně vyčistit vanu. Tento lék neobsahuje alkálie, kyseliny a enzymy. Zkoušel jsem to na mé akrylové vaně a moji přátelé, s nimiž jsem sdílel svůj objev, říkali, že agent pracuje velmi dobře při čištění ocelové vany staré více než 10 let.

foto: google

Tajemství je v běžném pracím prášku! Ano, ano, nedělám si srandu!

Stačí vložit 10 lžic běžného pracího prášku na malou desku.

Nyní přidejte 10 polévkových lžic teplé vody, proto důkladně promíchejte, dokud nedosáhnete hmotnosti homogenní konzistence. Je důležité vše dobře promíchat, protože prací prášek se musí úplně rozpustit, aby nedošlo k poškození ochranné vrstvy vany.

foto: google

Před použitím přípravku navlhčete vanu teplou vodou. Proto čisticí prostředek naneste v tenké vrstvě pomocí pravidelné houby na nádobí (měkká část).

Nyní vyčkejte půl hodiny a poté začněte čistit vanu houbou. Po vyčištění vany povrch důkladně opláchněte vodou.

Toto opatření je vhodné pro jakýkoli typ koupele: litina, akryl a dokonce i ocel. Používám to týdně. Takže moje znečištění nemá šanci!

Hlavní foto: google.com