Na praní používám ocet, hodně na něm ušetřím a jsem velmi spokojena s výsledky. Jedná se o levné a bezpečné opatření, které je vhodné pro všechny látky a lze jej použít i pro dětské oblečení. Je těžké najít hlavní důvod, proč to dělám. Je jich hodně, ale píšu o tom, co mi je blízké.

První důvod. Všichni dobře víme, že je nutné prát nové textilie. Pravděpodobně jste si všimli, že nové ručníky velmi dobře neabsorbují vlhkost a jsou trochu tvrdé. Pokud při praní přidáte trochu octa, ručníky budou měkčí. Je to proto, že je z nich smývá tovární impregnace, která je na všem, dokonce i na dětském oblečení. Určitě to není škodlivé, ale přesto. Přidáním octa jsou textilie měkčí a příjemnější na dotek.

Druhý důvod. Barevné textilie prané v octě neztratí svoji barvu. Dozvěděla jsem se o tom tolikrát, když jsem si pro své potřeby koupila novou látku. Nové látky obvykle namočím do vody s octem. Pokud se tmavé a světlé látky spojí do jednoho „produktu“, je velmi důležité, aby neměnily barvu.

Třetí důvod. Ocet je skvělý v boji proti nečistotám a bakteriím uvnitř pračky. Pro dezinfekci naliju do pračky stolní ocet (1 sklenici) a zapnu režim Máchání / Odstřeďování.

Čtvrtý důvod. Ocet odstraňuje nepříjemné pachy z látek, například když kouříte uvnitř. Praní záclon nebo polštářů octem odstraní tabákový zápach.

Pátý důvod. Ocet je antistatický a pomáhá zbavit se „lepkavých“ zvířecích chlupů.

Šestý důvod. Přidáním octa během praní udržujeme nejen barvu barevných předmětů, ale také bělost bílé. Můžete také použít ocet k odstranění skvrn od kávy, čaje, džemu nebo vína. Jen posypeme octem a necháme to 10 minut. Poté umyjte jako obvykle.

Sedmý důvod. Ocet udržuje pračku v dobrém stavu. K umytí všech nečistot a vodního kamene stačí jednou za měsíc zapnout pračku bez oblečení a přidat k ní 2 šálky octa.

Pokud někoho vůně děsí, nezůstává po praní na látkách. Nepoužívám žádné přísady, pouze zapnu dodatečné oplachování. Prádlo voní svěže.

Nejdůležitější věcí je nyní přidané množství octa.

Pro každé praní přidám do bubnu pračky asi 100 ml (1/2 šálku) stolního octa.

Pokud se obávám stálobarevnosti, připravím řešení: v misce smíchejte 5 litrů vody a 1 šálek octa. Snažím se, voda by měla být kyselá.

K čištění pračky přidám 2 šálky stolního octa do bubnu nebo přihrádky na prací prostředek.

Přidejte, vyperte v octě a vaše oblečení bude vypadat jako nové. Je to mnohem bezpečnější než používání chemikálií.

Hlavní foto: google.com