Krmila jsem orchideje hnojivy, které jsem koupila ve stejném obchodě, kde se rostliny prodávaly. Navzdory vysokým nákladům to však nedávalo smysl. Dokonce se mi zdálo, že tato opatření stav květin jen zhoršují. Takže peníze byly zbytečné.

Jednou jsem byl pozván na oslavu, kde byla žena, která pracovala ve velkém květinářství. Tady jsem koupil prvních pár orchidejí. Po rozhovoru s ní jsem se zeptal, proč květiny v obchodě vypadají tak krásně, ale doma nechtějí kvést.

Zaměstnankyně obchodu se mnou sdílela „recept“ na kouzelné hnojivo, které připravuje v obchodě. Ukázalo se, že nepoužívají žádné chemikálie. Byl to pro mě skutečný objev, protože jsem si vždycky myslela, že rostliny v obchodech jsou něčím napumpovány.

Jak připravit domácí hnojivo:

Vezměte třílitrovou nádobu a nalijte do ní teplou převařenou vodu.

Poté vymačkejte stroužek česneku nebo ho nastrouhejte na struhadle s jemnými oky.

Nechejte hnojivo vyluhovat. Bude to trvat 3 hodiny.

Poté hnojivo přeceďte gázou.

Polijte orchideje česnekovým hnojivem přímo do hrnce.

Den před krmením je velmi důležité zalévat orchideje čistou vodou. S česnekovým hnojivem tedy nepoškodíte kořenový systém.

Zde je jednoduché hnojivo pro vaše orchideje! Chtěla bych však zdůraznit, že to bude fungovat, pouze pokud budou orchideje pěstovány za příznivých podmínek pro ně. Je to velmi důležité!

Hlavní foto: jemchyjinka.ru