Po přečtení tohoto článku přestanete vylévat vodu z vařených brambor. Naše babičky používaly tuto vodu k různým účelům. Dnes zjistíte, ve kterém!

Jak používat vodu po vaření brambor?

Na obličej.

Po uvaření brambor vypusťte vodu a nalijte ji do skleněné nádoby. Poté nechte dvě hodiny v chladničce. Bramborová voda je bohatá na škrob, draslík, vitamín B12 a elektrolyty. Může být použit jako tonikum proti stárnutí pleti. Nejlepší je otřít si s ním obličej večer po umytí. Účinek bude viditelný do dvou dnů od zahájení aplikace.

Na vlasy.

Pokud máte suché, neživé nebo roztřepené konečky vlasů, můžete si je umýt touto vodou. Doporučuje se používat vodu přímo po opláchnutých bramborech nebo masku na vlasy.

Vodu rovnoměrně rozetřete po vlasech a nechte působit 30 minut. Poté si vlasy umyjte jako obvykle a opláchněte trochou bramborové vody.

Pro rostliny.

Voda z vařených brambor bez soli je dobrá jako hnojivo pro rostliny. Doporučuje se zalévat je touto tekutinou každý den v malém množství.

Na nádobí.

Voda z vařených brambor dobře čistí stříbro a příbory. Měly by být vloženy do takové vody na několik hodin a poté omyty.

Pro zvířata.

Vařená bramborová voda je vhodná i pro domácí mazlíčky. Zvláště pro ty, kteří nekonzumují mléko. Můžete jej použít při přípravě krmiva pro zvířata.

Na vaření.

Pokud vaříte dušené maso, polijte ho bramborovou vodou, protože škrob zahustí omáčku a je chutnější. K přípravě polévky použijte bramborovou vodu. A domácí chléb chutná lépe, pokud by byl připraven ve vodě s bramborami. Poté bude nadýchanější a bohatší na živiny.

Hlavní foto: google.com