Většina žen v domácnosti, které pěstují rostliny v květináčích, si všimne, že v průběhu času je půda v květináčích pokryta bílým květem, plísní nebo pakomárem. Tomuto problému se však lze vyhnout zasypáním půdy jedním z následujících materiálů.

Pozemní dekorace se používá v zahradnictví, kde je mulčována kůrou, jehlami, rounem a štěrkem. Mulčování slouží jako dekorace, zabraňuje plevelům a udržuje vlhkost déle.

Stejného výsledku dosáhneme mulčováním půdy v květináčích.

  • Žádná plíseň a plevel, reprezentativní vzhled rostliny.

  • Půda v květináčích zůstává vlhká déle, proto by rostliny měly být zalévány méně často. Rostliny se cítí pohodlněji.

  • Horní půda neztvrdne a nevytvoří hustou kůru, takže ji nemusíte uvolňovat.

  • Pro mulčování půdy v květináčích používáme materiály krásného tvaru a barvy, které se v průběhu času nezhoršují ani nehnijí.

foto: jemchyjinka.ru

1. Střední říční písek nebo drobná drť

Tento materiál lze sbírat na dovolené. Hlavní podmínkou je čistý písek bez cizích materiálů, jako je jíl. Před použitím se písek nejprve promyje a poté zpracuje v sušárně.

Nalijte písek na zem, silný 1-2 cm. To platí pro kaktusy a různé sukulenty.

2. Použití keramzitu jako drenáže

Expandovaná hlína je umístěna nejen na dně, ale také na povrchu Země. Chcete-li to provést, vyberte materiál rovnoměrně kruhového tvaru.

Expandovaný jíl má dekorativní funkci jako oblázek a jeho porézní povrch absorbuje přebytečnou vlhkost během zalévání a poté ji vrací rostlinám.

foto: jemchyjinka.ru

3. Vermikulit a perlit

Tyto dva materiály se často používají jako kypřící prostředek. Mohou také pokrýt povrch země v květináčích. Vermikulit vypadá jako zlatý písek a perlit vytváří krásné bílé pozadí.

Tloušťka vrstvy perlitu a vermikulitu by neměla přesáhnout 1–2 cm. Po přidání materiálu nezapomeňte rostliny zalévat. Jejich porézní struktura bude absorbovat přebytečnou vlhkost.

foto: jemchyjinka.ru

4. Ořechové skořápky

Často se používají k zdobení květináčů. Roztáhneme mušle vnitřní stranou dolů, aby při zalévání z nich voda tekla jako kameny. Slupka obsahuje určité látky, které mají antiseptickou funkci, která brání vzniku plísní a hniloby. Navíc získáte originální vzhled pokojové rostliny.

5. Rašeliník

Tento materiál je považován za velmi cenný a prospěšný pro rostliny. Jako přikrývka mech pokrývá půdu v ​​květináčích, ničí existující bakterie a brání rozvoji hniloby a plísní. Mech také zabraňuje odpařování vlhkosti ze substrátu a absorbuje přebytečnou vodu po zavlažování.

Mech dává rostlinám přirozený vzhled, mechové kryty jsou preferovány mnoha tropickými rostlinami, jako jsou monstera, orchideje, anturie a kapradiny.

Hlavní foto: jemchyjinka.ru