Velmi ráda vařím, hodně experimentuji, zkouším něco nového, dělám chyby, ale vůbec mi to nevadí. Myslím, že je lepší pokusit se udělat chybu, než váhat, snít, ale nedělat nic.

Když narazím na něco nepochopitelného v receptech, snažím se přijít na to, k čemu to je. To je moje postava - nemohu bezmyšlenkovitě opakovat recepty. Vždy musím přidat něco vlastního.

Až donedávna bylo pro mě přidávání škrobu do těsta naprosto nepochopitelné. Jednoho dne jsem šel navštívit svou dceru a ona se mě jako obvykle rozhodla překvapit něčím lahodným. Byly to palačinky.

Ježíši! Jak chutné byly! Tenké, křupavé, nikdy jsem je nejedl! Jako každá žena jsem požádala o recept. Ukázalo se, že část mouky nahradila dcera kukuřičným škrobem.

Tento recept byl jen začátek. Začala jsem číst, abych pochopila, proč se do mých pečených výrobků přidává škrob, a samozřejmě jsem začala experimentovat. Tady jsem se samozřejmě naučila a zkontroloval.

K přípravě knedlíkového těsta přidejte 30-40% kukuřičného škrobu. Pak budeme moci těsto rozvalovat na tenko a mít jistotu, že se během vaření nezlomí. Toto těsto lze použít na knedlíky a knedlíky.

Chcete-li získat tenké křupavé placky, nahraďte trochu mouky kukuřičným škrobem. Palačinky se ukážou tak chutné, že není třeba je mazat něčím jako běžné palačinky.

Piškotový dort s přidáním škrobu se ukáže být suchý a velmi jemný. K tomu musíme vzít 2 díly mouky a 1 díl škrobu.

Také určitě přidávám škrob do koláčů s borůvkami, jako jsou jahody, maliny. Zde však musí být vše vhodné - na plnění nebo vyválené těsto stačí jedna lžíce. Náplň nevyteče a bude velmi jemná.

Mám ještě jeden malý trik. Pokud chcete smažit maso, kuřecí filé, ryby nebo kotlety a získat křupavou kůrku, ponořte kousky do škrobu. Jídlo se ukáže jako velmi chutné a chutné.

Pokud připravujete omáčku, ve které se na pánvi smaží mouka a máslo a přidá se do tekutiny, můžete mouku úplně nahradit kukuřičným škrobem. Podle mého názoru je vhodnější pro omáčky.

Výběr škrobu je na vás. Do těsta přidám kukuřičný škrob. Zdá se mi, že pečivo je chutnější, nadýchané a jemné.

Bramborový škrob je vhodnější pro želé a borůvkové koláče, pro chléb na maso a zeleninu - funguje lépe jako zahušťovadlo a dává krásnou kůru.

Kukuřičný škrob je navíc bezlepkový, a proto je považován za dietnější produkt.

Hlavní foto: google.com