Expresní dort se dvěma přísadami a bez pečení? Ačkoli to může znít docela absurdně, lze jej snadno provést, a co je nejdůležitější, jeho chuť je prostě neobvyklá.

Dort je obvykle věc při přípravě rodinné oslavy, která vyžaduje co největší počet ingrediencí a především čas, který může být pro mnohé frustrující. Obzvláště nespokojení mohou být milovníci sladkostí, kteří nepatří k vynikajícím cukrářům, a recepty na domácí pečivo jsou pro ně černou magií. Recept na velmi jednoduchý a chutný dort, který si každý zamiluje, může pomoci.

Okamžitý dort bez pečení

Mnoho lidí se jistě popadne hlavy a zjistí, že takové těsto se dvěma ingrediencemi je prostě nemožné vyrobit. Mezitím to nejen dokážete, ale zabere to jen chvíli a zvládne to i ten největší kulinářský laik. Potřebné produkty získáte v každém obchodě a za cent, takže budete překvapeni telefonním hovorem od neočekávaných hostů, stačí minutu, abyste rychle připravili lahodný dort.

Co potřebuješ? Jen dvě ingredience, čokoládu a mléko:

  • 150 g hořké čokolády 55%,
  • 150 g mléčné čokolády,
  • 250 g kondenzovaného mléka

Hosté budou prosit o recept

Příprava této čokoládové pochoutky je hračkou a bude vám doslova trvat několik minut.

Kondenzované mléko nalijte do středně velké nádoby, přidejte mléko a tmavou čokoládu nakrájenou na kousky. Umístěte na nízké teplo, za stálého míchání zahřívejte, dokud se čokoláda nerozpustí a ingredience se důkladně nekombinují. Nezapomeňte, že to musíte udělat na minimálním žáru, jinak se Vám všechno připálí.

Hmota by měla být nejprve tlustá a homogenní, ale po několika minutách bude hladká a sametová. Pečicí plech, s výhodou 14 x 8 cm, zarovnaný s papírem na pečení. Nalijte hmotu dovnitř a vyhlaďte lžičkou tak, aby měla všude stejnou tloušťku. Vložte do chladničky asi hodinu. Po uplynutí této doby vše, co musíte udělat, je nakrájet těsto na kousky a servírovat s vašimi oblíbenými ingrediencemi, např. čerstvým ovocem nebo šlehačkou. Můžete si být jisti, že hosté budou žebrat o tento recept.

Zdroj: youtube.com

Hlavní obrázek z pikio.pl