Vepřové kotlety vyrobené trochu modernějším způsobem dobyly české nedělní talíře. Je to skvělý nápad na večeři nejen o víkendu - jednoduchý, chutný a hlavně se záhadnou ingrediencí, která korunuje celé jídlo.

Vepřové kotlety lze připravit mnoha způsoby. Vše záleží na vaší fantazii a příslušenství na tom, co je v lednici. Vyplatí se však vytvořit nákupní seznam podle následujících pokynů a připravit vepřové kotlety zcela moderním způsobem.

Vepřové kotlety z těchto ingrediencí budou fenomenální

K překvapení své rodiny, hostů a vlastních chuťových pohárků toho tolik nepotřebujete. Pouze 800 g vykostěné vepřové panenky, 160 g sýru feta, 120 g uzené slaniny a koření: pepř a Herbes de Provence. K misce se přidá speciální křenová omáčka. Měli byste doplnit 100 ml 18% smetany, 2 polévkové lžíce strouhaného křenu, 2 polévkové lžíce kopru, pepř a sůl podle chuti.

Vypadá to jednoduše a je to vůně uzené slaniny a hedvábného sýra, která z kotletů dělá takový skvost. Křenová omáčka je nejjednodušší: vše, co musíte udělat, je smíchat výše uvedené ingredience.

Vepřová kotleta by měla být nařezána na tzv motýly: chlopeň prvního kotleta není zcela odříznuta, zatímco druhý je řezán. Po rozprostření nakrájeného masa se vytvoří motýl, který se poté vyloupe. Maso nakrájejte na půl centimetrové plátky a poté to stejné se slaninou.

Vepřové kotlety „doutníky“ jsou hitem na českých stolech

Připravené plátky slaniny je třeba umístit na horkou pánev vedle sebe. Když maso prskne a smažíte, můžete se postarat o bederní bedra do tenkých kotlet, přičemž jim dáte podélný tvar. Poté, co maso připravíme, ochuťte ho solí a pepřem, na něj rozetřete kousek fety. Na jednu z delších stran vepřové kotletky jsme vložili půlku slaniny nakrájenou podélně a zabalili ji do role.

Tyto „doutníky“ nahoře posypeme Herbesem de Provence a pak přistanou na horkém grilu nebo na pánvi. Maso smažte na mírném ohni a na obou stranách opečené. Takto připravené vepřové kotlety chutnají lahodně s dříve připravenou křenovou omáčkou a bramborami z pece.

Hlavní obrázek z pikio.pl