Tento neuvěřitelně lahodný a delikátní jablečný koláč s krupicí je pokrm bulharské kuchyně. Pokud jste si nyní pomysleli: „Jaké je to péct krupicový koláč!“ Pospíším si s vysvětlením, že tě koláč nezklame. Zaprvé, samotný recept je extrémně jednoduchý, nejsou zapotřebí žádné speciální kulinářské dovednosti. Za druhé, je velmi rychlá příprava. A konečně, jak jsem řekl, je to vynikající. Výsledek překoná vaše očekávání!

Obrázek z google.com

Požadované ingredience: sklenice krupice, mouky, cukru a mléka, stejně jako jedna a půl čajové lžičky prášku do pečiva, citronová šťáva a 5 středně velkých jablek.

Příprava:

1. Příprava tohoto koláče je jiná než obvykle, ale v důsledku toho budete spokojeni. Nejprve smíchejte suché výrobky: krupici, mouku, cukr, prášek do pečiva. Můžete také přidat špetku soli, ale myslím, že je to zbytečné.

2. Nastrouhejte jablka na struhadle se silnýma očima - vždy to dělám kuchyňským robotem. Okamžitě pokapejte strouhaná jablka citronovou šťávou - jinak rychle zčernají.

3. Připravte plech na pečení, namažte ho margarínem nebo máslem, rovnoměrně posypte sklenici suchého těsta, poté naneste vrstvu jablek, poté suchou a jablka znovu. V mé formě jsou tři vrstvy.

4. Ihned před vložením těsta do trouby jej rovnoměrně polijte sklenicí velmi horkého - téměř vroucího mléka - pečlivě propíchněte těsto nožem nebo vidličkou tak, aby se mléko dostalo na nejnižší vrstvu.

5. Těsto se peče 50–60 minut v peci předehřáté na 180 stupňů. Koláč není tradiční, ale velmi chutný, s příjemnou chutí jablek. Po ochlazení se netaví ani nerozpadá.

Hlavní obrázek z google.com