Koláče se smetanou jsou jedním z nejlepších nápadů pro lahodný dezert k odpolední kávě nebo čaji. Takové odpolední setkání s přáteli nad šálkem aromatické kávy je perfektní nápad strávit víkend.

Po dlouhém a únavném týdnu práce však již nemáme sílu a ochotu stát hodiny v kuchyni a hodiny připravovat pro naše hosty speciální občerstvení. Naštěstí se recepty na pečení bez koláčů stávají stále populárnější, což se dá udělat ve velmi krátké době a které se osvědčí v těch chvílích, kdy energie nevede k dlouhodobému posezení v kuchyni.

Zde je recept na Stracciatellu - jedinečný sametový tvarohový koláč bez pečení. Naučte se, jak vyrobit stracciatellu a překvapit svou rodinu a přátele s chutí, které je těžké odolat.

Stracciatella bez pečení je druh tvarohového koláče, který si můžete udělat doma za pouhou půl hodiny. Seznam přísad není navíc nijak zvlášť složitý, a proto se nemusíme obávat, že před vstupem do kuchyně budete muset strávit dlouhé hodiny hledáním všech přísad, které potřebujete v obchodech.

Hlavní složky

  • 750 g tvarohu
  • 200 g moučkového cukru
  • 200 g smetana 36%
  • 100 g mléčné čokolády
  • 30 kulatých sušenek
  • 2 polévkové lžíce želatiny
  • kakao pro posypání

Příprava:

Připravíme si kulatou dortovou formu a vyložíme jí polovinou připravených sušenek. Je dobré koupit čerstvé, měkké sušenky. Pokud jsou však naše sušenky tvrdé, můžeme je namočit například sladkou kávou nebo čajem - poté náš sýrový koláč stracciatella získá další chuť a zajímavou vůni.

Želatinu rozpustíme ve čtyřech polévkových lžičkách studené vody (místo želatiny můžete připravit i vegetariánský tvarohový koláč s agarem). Vše promíchejte a zahřívejte, ale nevařte

Šlehačku ubijte s moučkovým cukrem až do ztuhlé hmoty a poté ji přidejte do tvarohu, který byl předtím rozemlet a důkladně promíchán. Přidejte jednu polévkovou lžíci smetany se sýrem do ještě teplé želatiny, promíchejte a promíchejte pomocí mixéru s celou smetanou a tvarohem.

Do této hmoty přidejte mléčnou čokoládu nakrájenou na kousky a znovu důkladně promíchejte

Směs smetany, tvarohu a čokolády se nalije na sušenky do připravené dortové formy. Celé to vyrovnáme a přikryjeme zbytkem sušenek a posypeme kakaem

Připravený tvarohový koláč vložte do chladničky na několik hodin, aby zamrzl a abyste jej mohli pohodlně nakrájet

Stracciatella recept je tak jednoduchý, že můžete pozvat hosty beze strachu. Je to dort, který vždy vyjde. Své hosty tak překvapíte tvarohovým koláčem s delikátní chutí smetany a sýrového krému.

I přes použití čokolády a sladkých sušenek to není příliš sladká pochoutka. Můžete úspěšně oslovit recept na Stracciatella, kdy se jedná o nějakou speciální příležitost a čas na přípravu dortu nestačí.

Hlavní obrázek z gotowanie.onet.pl