Naštěstí stále více lidí kolem nás má dobré srdce, citlivé na týrání zvířat.

V Evans Creek v USA se zanedbaný pes bez domova potuloval kolem. Mezi lidmi, kteří jsou lhostejní k osudu zvířat, se rychle šířili zprávy o psu, který potřebuje pomoc. Ti, kteří se rozhodli mu pomoci, však narazili na obtížný problém, který je třeba překonat.

Pes se strašně bál lidí.

Musel utrpět neuvěřitelné trauma od původního majitele ...

Mnoho lidí zvažovalo různé možnosti. Nikdo mu nechtěl přivodit zbytečný stres. Pomalé přibližování a volání však nefungovalo. Ačkoli byl strašně hladový, vždy utíkal co nejdál od lidí. Říkali mu Bear.

Obrázek z google.com

Pak se o případu dozvěděla Amanda Guarascio. Společně se svou kamarádkou Dylan Parkinsonovou se rozhodly že nenechají psa hladovět. Ačkoli od začátku věděli, že to nebude snadné a budou muset přijít s unikátním řešením.

Zkusili tedy první pokus jak dostat ke psovi jídlo, ale ukázalo se, že v tomto případě byl strach ještě silnější než hlad. Pokud byly dostatečně daleko, Bear vzal jídlo, ale nedovolil se jim přiblížit.

Věděly tedy, že pokud by mu chtěly pomoci, musely by být více kreativní.

Následující den se vrátily s novým plánem.

Amanda ležela na zemi. Vyžadovalo od ní hodně trpělivosti, ale vyplatilo se to. Bear opustil les a začal opatrně čichat.

Obrázek z google.com

Nechtěla jej vyděsit a tak dívka ležela klidně, aniž by se po dobu dalších 20 minut nějak pohnula. Pes nakonec ztratil zájem a odešel. Znal už její vůni a nespojoval ji s nebezpečím.

Obrázek z google.com

Zmrazená a unavená se zahřála v autě, ale nechtěla se vzdát a rozhodla se pokračovat v akci.

Znovu se lehla a čekala. Tentokrát Bear vyšel rychleji a přistoupil k ní. Pak se začala opatrně pohybovat. Medvěd byl nervózní a začal vrčet. Odešel pár kroků, ale když se znovu zastavila, uklidnil se a vrátil se.

Obrázek z google.com

Stalo se to znovu a znovu. A konečně, v určitou dobu, Amanda Bear nevrčel na jemné hnutí.

Dívka k němu přitáhla ruku a jemně jej poplácala.

Byla už mokrá a velmi prochlazená. Dívky nechtěly plýtvat veškerým úsilím, a tak se rozhodly nejít dále, ze strachu ze ztráty slabé důvěry, kterou právě vybudovaly.

Rozhodli se ho opustit a ráno se vrátit.

Co nejdříve se vrátili na stejné místo. A pak se stalo něco úžasného.

Bear na ně vyběhl i s vrtícím ocasem!

Obrázek z google.com

Setkání si doslova užil. Nechal se nakrmit, poklepat a pobavit. Dívky s ním strávily několik hodin, než se rozhodly vzít ho s sebou.

Pak se stalo něco úžasného!

Bear ležel nehybně a neměl v úmyslu jít.

Obrázek z google.com

Nejprve si Amanda myslela, že protestoval, než se ho pokusila vzít pryč. Aby to zkontrolovali, odešli pár kroků odtud. Pak přišel Bear a znovu si lehl. Dal jim najevo, že s nimi chce být.

Amanda ho jemně vzala do náruče a on nejen, že neprotestoval, ale olízl ji a jasně naznačil, že souhlasí s tím, co dělá.

Obrázek z google.com

Vzali ho tedy k autu a odvedli ho přímo k veterináři, aby ho mohl prozkoumat.

Nechtěl ani opustit auto, ale když ho Amanda zvedla, překvapivě opět vůbec neprotestoval.

Lékař našel podvýživu, infekci uší a kůže. Vyžadoval léčbu a pečlivou péči. Naštěstí byl mezi lidmi, kteří se starali o jeho fyzické zdraví a pohodu.

V dobrých podmínkách znovu získal důvěru v lidi a stal se přátelským a veselým psem.

Obrázek z google.com

Jeho nejoblíbenější zábavou se stalo nehybné ležení a ona věděla proč.

Tohle všechno by nebylo možné bez neuvěřitelného zápalu dvou dívek. Milovníc psů a zvířecích aktivistů. Tohle jim vyšlo opravdu výborně.

Svět by byl úplně jiné místo bez lidí jako jsou tyto dívky!

Hlavní obrázek z google.com