Koláč je svačinou, kterou pravděpodobně všichni milují, a tato pochoutka z banánů jistě ukradne srdce vaše i vašich hostů. Je neuvěřitelně rychlá a snadná na přípravu, nevyžaduje ani pečení. Pokaždé je to perfektní, takže se už nemusíte starat o nepořádek v kuchyni. Tento recept by měla znát každá hospodyňka, která miluje překvapení chuťových pohárků svých hostů.

Koláč, který najdete v této galerii, je vynikající. Obsahuje velké množství banánů a sušenek, plus pochoutky a želé. Každý je bude schopen připravit, nevyžaduje speciální kulinářské dovednosti, jen malou touhu.

K přípravě tohoto zákusku budete potřebovat: dvě balení pomerančových perníčků (po 150 gramech), 3 velké lžíce moučkového cukru, 6 banánů, 4 sklenice mléka (asi 1 litr), 300 gramů sušenek, 3 balení banánového pudinku (vanilka volitelná), 400 gramů másla (2 kostky), 1 balíček citronového želé.

Tyto ingredience jsou dostatečné pro přípravu tohoto úžasně lahodného dortu. Kromě toho doplňte plechem vyloženým pečícím papírem, nejlépe 25 cm x 30 cm.

Kombinace pochoutek, sušenek a banánů je absolutním hitem. Chutnalo by to snad i té nejzapšklejší tchýni. Ideální jak pro polední kávu, tak pro narozeninové občerstvení pro hosty. Tento recept se vám bude líbit.

Obrázek z pikio

Pudinky rozpustíme ve sklenici mléka, zbytek mléka vaříme a nalijeme smíchané pudinky. Nechte vařený pudink vychladnout.

Obrázek z pikio

Želé připravte podle pokynů na obalu.

Obrázek z pikio

Ušlehejte máslo cukrem, pomalu k němu přidejte dříve připravený pudink a míchejte do hladka.

Obrázek z pikio

Na plech lemovaný pečícím papírem a perníčky rozložte 1/3 připravené hmoty a rovnoměrně rozprostřete po celé ploše.

Obrázek z pikio

Rozložte nakrájené banány na hmotu.

Obrázek z pikio

Na banánovou vrstvu položte vrstvu sušenek.

Obrázek z pikio

Vložte polovinu hmoty zbývající do misky na sušenky.

Obrázek z pikio

Na směs znovu naukládejte banány.

Obrázek z pikio

A znovu na banány sušenky.

Obrázek z pikio

Na sušenky položte poslední vrstvu krému.

Obrázek z pikio

Dejte banány na krém.

Obrázek z pikio

Potom nalijte želé na banány. Vložte ji do ledničky, nejlépe přes noc.

Obrázek z pikio

Koláč je připraven, užijte si jídlo!

Hlavní obrázek z pikio.pl