Kuře, které jde na horkou pánev, obvykle vydává zvláštní látku. Bílá želé vypadá podezíravě a bez chuti, proto se většina lidí toho zbaví, aniž by věděla, co to je a odkud pochází. Její původ je však nechutný.

Kuře před tím, než se dostane do prodeje, je „vylepšeno“ různými způsoby - někteří ho nastříkají tak, aby vypadal chutný a udržoval se čerstvý, zatímco jiní agenti jsou schopni vstřikovat zvláštní tekutiny. Každé drůbeží maso z trhu a podrobené tepelnému zpracování vydává něco odpudivého. Je známo složení tohoto "želé", která během smažení vytéká do pánve.

Kuře při smažení uvolňuje bílý sliz? Je to nechutné, když víte, co to je

Když jsme často připravovali kuřecí maso na večeři a přistálo na pánvi, všimli jsme si zvláštního jevu. Ze stran smažených, např. Kuřecích prsou, začaly vycházet podivné bílé želé. Naučili jsme se odstranit špínu z vývaru, obvykle jsme se zbavili této podivné sekrece špachtlí. Mnoho lidí si však klade otázku, co to vlastně je a zda to může být jedeno.

Jakmile připravené maso dopadne na horký tuk, začne stříkat ze strany na stranu, což špiní desky a sporák. Kromě toho můžete často vidět bílý sliz - bude to znít nechutně, ale podle mnoha to jsou stopy toho, co výrobci potravin vstřikují do masa. Ve skutečnosti pouze vědí přesně složení toho, co bylo zavedeno do kuře, takže zůstane svěží déle nebo vypadá lépe. Mohou to být zbytky např. Kapaliny smíšené se živočišnými tuky a jiným odpadem.

Zpracovatelé potravin říkají jinak

Někteří však říkají, že bílá látka je prostě normální protein, a pokud ji sníte, nic hrozného se nestane. Při zpracování kuřecího masa na prodej se obvykle vstřikuje do roztoku s nízkým obsahem soli (méně než 1%). Taková směs rozpouští protein obsažený v mase, které nejprve „vytéká“ z prsu a jednodušeji smaží. Neobsahuje nic, co by mohlo člověku ublížit.

Všechny informace lze ověřit například zakoupením kuřecích prsou v klecích a kuřat z volného výběhu, konzumací osvědčeného jídla a určením k prodeji ihned po porážce. Když smažíme oba kousky masa, první bude obklopen bílým slizem a zase v pánvi pro druhý olej zůstane bez cizích látek. A co víc, nenajdeme tam tolik vody jako kuře přímo z trhu.

Hlavní obrázek z pikio.pl