Hodně bylo napsáno a řečeno o věrnosti psů. Chci jen požádat všechny lidi, aby neopouštěli tato zvířata, protože nám úplně důvěřují ...

Dnes se s vámi podělíme o dojemný příběh o opuštěném psovi z čínského města Xi'an. Kdysi žil doma s jihokorejským přistěhovalcem, který se vrátil do své vlasti a nechal svého psa na milost a osudu.

foto: laykni.com

Pes se jmenuje Hay, přichází k domu za svým pánem, kde žil, každé ráno a večer. Zvíře jednoduše nemůže uvěřit zradě svého přítele a stále doufá, že se znovu setkají.

Nájemníci se ze strachu se psem zpočátku stěžovali úřadům a požádali ho, aby byl chycen a umístěn do útulku. Ale byli tam ti, kdo ho bránili a pravidelně ho krmili.

foto: laykni.com

Dostalo se mu maso nebo jiné jídlo, které jsme koupili speciálně pro Haye." Pes se stal „spojkou“, která nás spojila s našimi sousedy, se kterými bychom jinak nemluvili,“ řekl Wang.

V malém shluku bambusů si obyvatelé postavili malý stan, aby si v něm pes mohl trochu odpočinout. Přinesli mu jídlo.

foto: laykni.com

Říká se také, že Hay nikdy nebyl v konfliktu s jinými psy a dětmi. Je to velmi inteligentní a citlivý pes.

"Tento pes je velmi připoutaný." Tři roky čekal na svého majitele, který odešel. Nikdy jej nenapadlo opustit toto místo nebo najít nového majitele. Doufá, že jednoho dne se k němu bývalý majitel vrátí, “řekla jedna z dívek, které se o psa staraly.

foto: laykni.com

V roce 2019 Hayeovi „chovatelé“ dokonce vybrali peníze, aby jej nechali vyšetřit veterinářem. Na klinice byl pes vyléčen: z jeho těla byli odstraněni všichni paraziti.

Nyní nájemníci hledají nového majitele pro psa.

Hlavní foto: laykni.com